Informatica - Universitatea Vasile Alecsandri din Bacau

Invatamant cu frecventa redusa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Anul II

E-mail Print

IŽndrumător de an -> Lect.univ.dr. Cosmin Tomozei: cosmin.tomozei[at]gmail[dot]com

Anul II semestrul 1 Titular curs / Asistent

    1. Logică computaţională - Conf. univ. dr. Crişan Cerasela / Conf. univ. dr. Crişan Cerasela
    2. Probabilităţi şi statistică matematică - Lect. univ. dr. Popescu Carmen / Lect. univ. dr. Popescu Carmen
    3. Dezvoltarea aplicaţiilor Web - Lect. univ. dr. Pruteanu Eusebiu (Facultatea de Inginerie) / Lect. univ. dr. Pruteanu Eusebiu
    4. Limbaje formale şi automate - Lect. univ. dr. Popa Dan / Lect. univ. dr. Popa Dan
    5. Algoritmica grafurilor- Prof. univ. dr. Talmaciu Mihai /Lect. univ. dr. Furdu Iulian
    6. Limba străină I - Lect. univ. dr. Tarnăuceanu Mariana
    7. Educaţie fizică I - Lect. univ. dr. Ciocan Catalin

 

Anul II semestrul 2 Titular curs / Asistent

  1. Calcul numeric - Prof. univ. dr. Talmaciu Mihai / Lect.univ.dr. Muraru Carmen
  2. Metode de programare - Conf. univ. dr. Pătruţ Bogdan / Conf. univ. dr. Pătruţ Bogdan
  3. Sisteme de gestiune a bazelor de date - Prof. univ. dr. Nechita Elena / Lect. univ. dr. Varlan Simona
  4. Tehnici avansate de programare - Conf. univ. dr. Crişan Cerasela / Conf. univ. dr. Crişan Cerasela
  5. Limba străină II - Lect. univ. dr. Tarnăuceanu Mariana
  6. Educaţie fizică II -Lect. univ. dr. Ciocan Catalin
  7. Practica

 

Semestrul 3

 

Nr crt Cat Denumirea disciplinei Credite FV Ore/săptămână
C S L P
1 F Reţele de calculatoare 6 E 2 2
2 F Sisteme de gestiune a bazelor de date 5 E 2 2
3 F Logică computaţională 6 E 2 2
4 F Algoritmica grafurilor 5 E 2 1
5 F Limbaje formale şi automate 5 E 2 1
6 F Limba străină I 2 C 2
7 S Educaţie fizică I 1 C 1

Semestrul 4

1 F
Metode de programare 5
E
2

1

2 F Calcul numeric 5 E 2
1

3 C Probabilităţi şi statistică 5 E 2 2

4 F Dezvoltarea aplicaţiilor Web 5 E 2
2
5 F Tehnici av. de programare 4 E 2 2
6 S Practica 40 ore 3 C



7 F Limba străină II 2 C
2

9 S Educaţie fizică II 1 C

1