Informatica - Universitatea Vasile Alecsandri din Bacau

Invatamant cu frecventa redusa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Anul I

E-mail Print

Pentru a vedea ce se studiază in cadrul fiecărei discipline click pe rezumatele diciplinelor.

Cadrele didactice trecute la asistent sunt cele care vă vor preda efectiv seminariile sau laboratoarele.

indrumator de an -> Lect. univ. dr. Furdu Iulian:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Anul I semestrul 1 Titular curs / Asistent

    1. Analiza matematică - Prof. univ.dr. Postolică Vasile / Lect. univ. dr. Roxana Ardeleanu
    2. Baze de date - Conf. univ. dr. Crisan Cerasela / Conf. univ. dr. Crisan Cerasela
    3. Programare vizuală - Lect. univ. dr. Popa Dan / Lect.univ.dr. Popa Dan
    4. Programare procedurală - Lect. univ. dr. Furdu Iulian / Lect. univ. dr. Furdu Iulian
    5. Tehnologii web - Lect. univ. dr. Pruteanu Eusebiu (Fac. de Inginerie) / Lect. univ. dr. Pruteanu Eusebiu
    6. Limba străină I - Lect. univ. dr. Tarnăuceanu Mariana
    7. Educaţie fizică I - Lect.univ. dr. Ciocan Catalin

 

Anul I semestrul 2 Titular curs / Asistent

  1. Arhitectura sistemelor de calcul - Prof. univ. dr. Dan Rotar (Fac. de Inginerie) / Lect. univ. dr. Popa Dan
  2. Algoritmi şi structuri de date - Lect. univ. dr. Furdu Iulian / Lect. univ. dr. Furdu Iulian
  3. Geometrie computaţională - Conf. univ. dr. Niminet Valer / Conf. univ. dr. Niminet Valer
  4. Algebra - Conf. univ. dr. Niminet Valer / Lect. univ. dr. Roxana Ardeleanu
  5. Programare orientată pe obiecte - Prof. univ. dr. George Culea (Fac. de Inginerie) / Lect. univ. dr. Cosmin Tomozei
  6. Limba străină II - Lect. univ. dr. Tarnăuceanu Mariana
  7. Educaţie fizică II - Lect.univ. dr. Ciocan Catalin

Legenda: Cat C - disciplina complementară, S - de specialitate, F - fundamentală. FV - forma de verificare (E - examen, C - colocviu), C - curs, S - seminar, L - laborator, P - practică

Semestrul 1

Nr crt Cat Denumirea disciplinei Credite FV Ore/săptămână
C S L P
1 C
Analiza matematică 6 E 2 2    
2 S Programare vizuală 6 E 2   2  
3 S Programare procedurală 5 E 2   1  
4 F Arhitectura sistemelor de calcul
5 E 2   1  
5 S Tehnologii web 5 E 2   2  
6 C Limba străină I ( EN )
2 C   1    
7 C Educaţie fizică I 1 C     1  

Semestrul 2

1 C Algebra 5 E 2 2    
2 F Geometrie computaţională 5 E 2   1
 
3 S Programare orientată pe obiecte 6 E 2   2  
4 F Algoritmi si structuri de date 6 E 2   2  
5 F Baze de date 5 E 2   1  
6 F Limba străină II ( EN )
2 C   1    
7 S Educaţie fizică II 1 C     1